Přeskočit na obsah
Používáním webu vyjadřujete souhlas s využíváním cookies.

Tipy na svačiny do práce nebo na cesty

Pokud jsme se rozhodli dbát na svůj jídelníček a stravovat se zdravě, nesmíme zapomínat na úplně všechny jídla během dne. A to i na malé svačinky, které si dáváme v práci, ve škole nebo kdekoliv na cestách.

Tipy na svačiny do práce nebo na cesty

U zdravého stravování je důležité být neustále připraveni, neboli - mít jídlo neustále připravené. Proč? Pokud nemáme po ruce nic zdravého a vyhladovíme, pak jednoduše sáhneme po čemkoliv, co nám přijde pod ruce. Ať už je to rychlý fast food nebo třeba tyčinka plná cukru a ztuženého tuku. Tyto jídla našemu tělu nedají žádné potřebné živiny a většinou náš hlad zaženou jen na chvíli. Pojďme si tedy ukázat, jak jednoduše a jaké svačinky si můžete připravit kamkoliv sebou.


1. Chia puding do skleničky

Suroviny:

1. vrstva

100 ml mléka (klasické, kokosové, sójové)

4 lžičky chia semínek

½ lžičky medu

1 lžička strouhaného kokosu

2. vrstva

tvaroh + medu

trošku lesního ovoce

3. vrstva

nakrájené jablko, oříšky, kokos na ozdobu


Postup:

Mléko jednoduše smícháme s chia semínky, medem a kokosem a dáme ztuhnout do lednice. Potom přidáme tvarohovou vrstvu s troškou lesního ovoce a medu a nakonec přidáme i nakrájené jablko (nebo jakékoliv jiné ovoce) s oříšky a kokosem.2. Proteinový puding do skleničky

vanilkový puding

vanilkový protein (nebo jiná příchuť)

mražené lesní ovoce

měkký tvaroh s troškou medu

proteinové máslo


Postup:

Puding uděláme buď z klasického nebo rýžového mlék, záleží, co preferujete. V shakeru si jednoduše vytřepeme proteinový prášek s mlékem, protom přidáme do mléka puding a uděláme jako klasický podle návodu.

Na spodek skleničky (na cesty použijeme zavařovací skleničku) přidáme ovoce, potom puding, tenkou tvarohovou vrstvu s medem a potom naše čokoládové proteinové máslo. Dáme ztuhnout do lednice.
3. Ovesná kaše s proteinem do krabičky

Suroviny:

jemné ovesné vločky

jakékoliv ořechy

chia semínka

mák


Postup:

Vločky rozmixujeme na prášek a ořechy pouze rozdrtíme. Ve vodě nebo v mléce ji uvaříme cca za 4 minutky. Po sundání ze sporáku můžeme vmíchat ještě protein, dozdobit ovocem, ořechovým máslem apod. Dáme do přenosné krabičky a vezme si sebou kamkoliv.4. Domácí müsli s jogurtem do krabičky

Suroviny:

250 g jemných ovesných vloček

50 g mandlí

50 g nesolených arašídů

(popř. jiných ořechů, sušeného ovoce, semínek)

4 lžíce tekutého medu

1 lžíce skořicePostup:

Postup je jednoduchý. Potřebujete k tomu pouze misku na smíchání všech surovin, plech s pečícím papírem a troubu. Müsli rozprostřeme na pečící papír a pečeme v předem vyhřáté troubě na 170°C asi 25 minut. Občas ho můžete během pečení zkontrolovat a promíchat, aby se nepřipálila.

Do müsli můžete přidat jakékoliv oříšky, semínka, sušené ovoce nebo je výborné s nastrouhaným jablkem a nebo namačkaným banánem. Mňam!5. Domácí proteinové tyčinky

Suroviny na cca 8 tyčinek:

Na těsto:

160 g ovesných vloček

100 g nesolených arašídů (nebo mandlí)

50 g proteinu (např. vanilka, čokoláda)

80 g kokosového oleje

60 g tekutého medu

1 lžíce skořice

špetka soli


Na náplň:

150 g mraženého lesního ovoce

15 g medu (nebo podle chuti)

2 lžíce vody

2 lžíce chia semínek

špetka soli

Na polevu:

asi 50 g hořké kvalitní čokolády (např. Millésime)

1 lžíce kokosového oleje

sušené maliny na ozdobu (nebo třeba drcené oříšky)


Postup:

Ovesné vločky si rozmixujeme na mouku a poté rozmixujeme i na jemno arašídy (mandle), obě suroviny smícháme a přidáme i ostatní suroviny (protein v prášku, tekutý med a kokosový olej, skořice a špetka soli. Do podélné formy (velikostně cca 34 cm na šířku a 10 cm na délku) vyložené pečícím papírem lehce na dno natlačíme těsto. Toto těsto potom pečeme v předem vyhřáté troubě na 180°C cca 20 minut. Těsto bude po okrajích pěkně zlatavé.

Mezitím si připravíme ovocnou náplň. Do menšího hrnce dáme rozmražené lesní ovoce (pokud jste ho zapomněli vytáhnout, dejte ho na chvilku do mikrovlnky) a 2 lžíce vody. Zapneme sporák a ovoce rozmixujeme dohladka, poté přidáme i chia semínka, která nemixujeme a špetku soli. Pokud chcete tyčinky sladší, můžete přidat i med do náplně, směs povařte cca 4 minutky. Ovocnou náplň a těsto na tyčinky nechte trošku vychladnout a potom naneste náplň na těsto. Dejte ztuhnout do lednice.

Ve vodní lázni připravíme čokoládovou polevu (čokoláda + kokosový olej), kterou dáme na ovocnou náplň. Nazdobíme a dáme ztuhnout do lednice alespoň na 4 hodiny.

Potom nakrájíme na tyčinky.

Dobrou chuť.6. Naše produkty z e-shopu

A co na svačinku bychom Vám doporučili z našeho e-shopu? Např.:


Tyčinky KRIKET plné bílkovin

Proteinový puding Ehrmann

Chipsy ze sušeného masa

Rychlé proteinové palačinky

Menu Doprava zdarma Facebook Instagram LinkedIn Hledat Zavřít