Přeskočit na obsah
Používáním webu vyjadřujete souhlas s využíváním cookies.

Proč mít oříšková másla v jídelníčku?

Jsou oříšková másla opravdu zdravá? Není to moc tuků, ze kterých přibereme? Na co si dát při jejich výběru pozor a jak je používat? Na tyto i další otázky odpovíme v našem novém článku.

Proč mít oříšková másla v jídelníčku?

Oříšková másla, velký trend nejen ve fitness světě. Na trhu existuje spoustu značek a taky druhů: arašídové, mandlové, kešu, pistáciové a taky různé příchutě těchto másel.

Při výběru si dejte určitě pozor na složení másla, aby neobsahovalo přidaný cukr, palmový olej, aromata nebo nějaké stabilizátory. Ideální je máslo, které obsahuje pouze oříšky, takové najdete na našem e-shopu. Pokud si občas dáte nějaké máslo, které je i s kvalitní hořkou čokoládou, není na tom samozřejmě nic špatného.

Není nutné se obávat tuků, které másla obsahují. Jedná se o zdravé přírodní tuky, které bychom právě ve svém jídelníčku měli mít! Samozřejmě je zařazujte v rozumném množství (obecně se doporučuje zastoupení 25-30% tuků v našem jídelníčku).

Výborné jsou např. na snídaňové (nejen ovesné) kaše s ovocem, na lívance, na jakýkoliv koláč, do jogurtu s ovocem nebo na pečení zdravých dobrot.

Doporučit vám nemůžeme jiná másla než právě ty naše. Proč? Protože obsahují jen oříšky nebo kokos a jsou prostě výborné!

100% arašídový krém

100% mandlový krém

100% kešu krém

100% pistáciový krém
Menu Doprava zdarma Facebook Instagram LinkedIn Hledat Zavřít