Přeskočit na obsah
Používáním webu vyjadřujete souhlas s využíváním cookies.

Proč je hladovění špatné a jak se mu vyvarovat?

Dlouhodobým hladověním si můžete způsobit nejen špatnou náladu nebo únavu. Věděli jste, že si tím můžete snížit i svůj metabolismus? Další důvody, proč se vyvarovat hladovění a jak na něj být vždy připraveni, se dočtete v tomto článku.

Proč je hladovění špatné a jak se mu vyvarovat?

Proč je hladovění špatné?

Existují ještě lidé, kteří si myslí, že pokud chtějí zhubnout, musí hladovět. Tenhle postup je opravdu špatný a můžou si tím po delší době způsobit i velké problémy. Hladovění působí negativně na naši psychiku, cítíme se unavení, nesoustředění, vyčerpaní a bez nálady. Dlouhodobé hladovění nám může způsobit také snížení našeho metabolismu, zhoršení trávení či úbytek svalové hmoty. Způsobujeme si tím také to, že po čase už vyhladovíme natolik, že jsme schopni sníst úplně cokoliv a hlavně v o dost větším množství. Váš žaludek Vám za tento způsob stravování určitě nepoděkuje.

Nebudeme Vám tu radit, jestli je správné jíst 3x nebo 5x denně, to už záleží na Vás, co Vám vyhovuje. Někomu dokonce vyhovuje přerušované hladovění, avšak o tomto náš článek není.

Jediná cesta k hubnutí je sice tzv. kalorický deficit (přijmu průměrně méně energie než vydám), ale správná cesta určitě není hladovění. Můžeme víc sportovat, víc se hýbat během dne a taky se zajímat o svůj jídelníček. Zapomeňte tedy při hubnutí na hladovění, jezte zdravě, vyváženě, víc se hýbejte. Určitě se budete cítit víc v pohodě a půjde to lépe.Zdroj obrázku: wix.com


A tipy jak se vyvarovat hladovění, aby Vás pak nepřepadlo chronické přejídání?

1. Noste všude sebou zdravou, malou svačinu a také vodu. Nikdy nevíte, kde se zdržíte. Vyvarujete se také toho, že si zastavíte třeba na benzínce, kde mají většinou jen nezdravé věci.

2. Přemýšlejte a chystejte si jídlo dopředu na druhý den. Buďte prostě vždy připraveni.

3. Jezte pravidelně. Je jedno, jestli 3x nebo 5x denně, ale mějte svůj režim.


Menu Doprava zdarma Facebook Instagram LinkedIn Hledat Zavřít