Přeskočit na obsah
Používáním webu vyjadřujete souhlas s využíváním cookies.

Jednoduché způsoby, jak jíst hodně vitamínů

Jak zvýšit imunitu v tomto období jsme si řekli v předchozím článku, kde jako první zazněl samozřejmě dostatečný příjem vitamínů. Jak do sebe a do dětí jednoduše dostat vitamíny?

Jednoduché způsoby, jak jíst hodně vitamínů


  1. Smoothie

Udělejte to dětem zábavnější a připravte si s nimi pěkný ,,koktejl“, který si můžou vychutnat brčkem. Jistě to pro ně bude zajímavější, než jíst pouze jablko. A jaké smoothie jim můžete připravit? Existuje spoustu variant a kombinací ovoce a zeleniny. My pro vás máme 3 recepty:Smoothie s lesním ovocem

mražené lesní ovoce

banán

mrkev

lněná semínka


Pomerančové smoothie

pomeranč

banán

jablko

chia semínkaJahodové smoothie

jahody

kokosové (rýžové) mléko

banán

chia semínkaDo smoothie doporučujeme přidávat také zeleninu, kterou v menším množství ve smoothie ani neucítíte, např. mrkev nebo špenát. Zároveň je dobré dávat do smoothie i různá semínka, abyste do sebe, popř. Vašich dětí dostaly i minerální látky. Skvělá jsou lněná semínka nebo třeba chia semínka. Rozmixujte je společně s ovocem (zeleninou).2. Smoothie bowl

Rychlá, a hlavně výživná snídaně, kterou máte za pár minut. Do smoothie bowl můžete opět přidávat, co vás napadne. My tu dávali recept na smoothie bowl, které obsahuje vše, co tvoje tělo potřebuje: bílkoviny, sacharidy, zdravé tuky, ale hlavně vitamíny a minerální látky.Co budeš na smoothie bowl potřebovat?

1 kelímek řeckého jogurtu

šálek mraženého lesního ovoce

mandle (nebo jiné oříšky)

dýňová semínka (nebo jiná)

chia semínka

kokos


Na ozdobení:

oříšky, semínka, mandle,kokos, sušené jahody mrazemPostup:

Všechny suroviny jednoduše rozmixujeme ve smoothie makeru, dáme do misky a ozdobíme podle sebe.

Do smoothie bowl můžete přidat např. i ovesné vločky nebo protein.

3. Saláty

I zelenina obsahuje spoustu, spoustu vitamínů. Věděli jste, že taková červená paprika obsahuje více vitamínů než pomeranč? Zařaďte do svého jídelníčku i saláty. Dělat můžete různé a podávat je vždy k obědu nebo večeři.

Do salátů můžete přidávat i různé sýry (balkánský sýr, strouhaný ementál, mozzarellu), rostlinné oleje (lněný, sezamový, dýňový) a také oříšky nebo semínka bohaté na vitamíny i minerální látky (kešu, dýňová semínka, mandle apod.).


Jezte zdravě, pestře, jezte hodně vitamínů a minerálů a hlavně na sebe buďte opatrní!


Vaše redakce Health BoxMenu Doprava zdarma Facebook Instagram LinkedIn Hledat Zavřít