Přeskočit na obsah
Používáním webu vyjadřujete souhlas s využíváním cookies.

Jak posílit imunitu?

Je mnoho způsobů, jak posílit imunitu, avšak v tomto těžkém období, které u nás v ČR nastalo, není samozřejmě možné využít všechny. Poradíme Vám ty, které jsou podle aktuální situace možné..

Jak posílit imunitu?

Vitamíny

Co Vás asi nepřekvapí je, že byste měli zvýšit příjem vitamínu C. Kde jej najdete? Samozřejmě v ovoci a v zelenině. Doporučujeme konzumovat nejen pomeranče, citróny, ale také červenou papriku nebo zázvor. Červená paprika obsahuje dokonce více vitamínu C než takový pomeranč. Dále je důležitý také vitamín B a E. Vitamín B najdeme v listové zelenině nebo třeba v mléčných výrobcích a vitamín E najdeme např. v rostlinných olejích.


Omega-3

Doporučujeme Vám dělat smoothie z ovoce, do kterého přidáte i nějaká semínka (chia, lněná semínka apod.), jelikož důležitý i také příjem omega-3.

Omega-3 najdeme nejen v rybách, ale právě ve zmíněných semíncích, oříšcích nebo třeba i v hovězím masu.


Zdravá strava

Důležitá je také celkově zdravá a vyvážená strava, kterou bychom měli v tomto období opravdu dodržovat. Jíst pestře, jíst kvalitní a čerstvé suroviny, to je opravdu důležité.


Spánek a odpočinek

Dopřejte si v tomto období více spánku a odpočinku než normálně. Budete se cítit lépe nejen fyzicky, ale také psychicky.Menu Doprava zdarma Facebook Instagram LinkedIn Hledat Zavřít