Přeskočit na obsah
Používáním webu vyjadřujete souhlas s využíváním cookies.

5 důvodů, proč začít běhat

Už tě napadlo, že bys začal/a běhat, ale stále ses k tomu neodhodlal/a? Přečti si náš článek, začni a už nikdy nepřestaň!

5 důvodů, proč začít běhat

Běžci nám určitě dají za pravdu, že když začnete s pravidelným během, není těžké si ho zamilovat a zůstat u něj celý život. V dnešní době je běh opravdu oblíbený a nás to vůbec nepřekvapuje.


Proč tedy začít běhat?

1) Metabolismus - záleží na spousta faktorech, které ho ovlivňují, ale je známo, že běžci ho mají výborný.

2) Hubnutí - běháním zhubneš, ale pozor tvoje tělo si na stejný pohyb po čase zvykne, musíš měnit intervaly, tratě, intenzitu. Běh taky perfektně tvaruje postavu, hlavně nohy!

3) Fyzička - budeš se cítit lépe a po čase poznáš, že se v běhu zlepšuješ, to tě namotivuje dál - k lepším výsledkům, ze kterých budeš mít radost.

4) Peníze - běh tě nic nestojí, můžeš běhat kdekoliv, kdykoliv a hlavně jsi na čerstvém vzduchu, o to víc uděláš něco pro tvoje zdraví.

5) Psychoterapie - během si pročistíš hlavu od starostí a navíc tě ještě dobije energii.


Ať už začneš běhat z jakéhokoliv důvodu, zaručujeme ti, že si to po čase zamiluješ! Nebude to hned, možná to bude trvat i déle, ale hlavní je, u toho vydržet. Stačí jeden pokrok, jeden běh, kdy se ti poběží "samo" a už to pro tebe nebude utrpení, ale bude to zábava. Nic nepročistí hlavu lépe (např. od učení) než běh. Jen ty, hudba a příroda.


Běhej, měj rád/a sebe a svoje tělo, ono ti to jednou vrátí!


Menu Doprava zdarma Facebook Instagram LinkedIn Hledat Zavřít